TEATR PWST
AKTUALNY REPERTUAR

WROSTJA: ODZYSKANIE MISTRZA - Fragmenty "Mistrza i Małgorzaty" Michaiła Bułhakowa

„Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa - pokaz interpretacji prozy
Opieka pedagogiczna: mgr Katarzyna Strączek
Czas trwania: 45 min.

 Pokaz egzaminu z przedmiotu PROZA. Fragment słynnej powieści Michaiła Bułchakowa "Mistrz i Małgorzata" w wykonaniu studentów  Wydziału Aktorskiego. Spotkanie z Małgorzatą, Wolandem, Mistrzem, Fridą, Behemotem, Anuszką. Zapraszamy na opowieść o miłości zakrapianej...czarną magią.

EURYDYKA

EURYDYKA reż. Ewelina Ciszewska

Schodzimy do „podziemia”, miejsca z gatunku wszędzie i nigdzie; miejsca dziwnych rytuałów i rozrywek „zabijających” upływający czas..... Eurydyka czeka, choć po przejściu przez Elizjum powinna być wiecznie szczęśliwa. Tymczasem jej ciało jest obumarłe i zakonserwowane tęsknotą. Dotarcie do Eurydyki staje się dla Persefony wyzwaniem. Orfeusz ma „dopiero” nadejść...

„EURYDYKA” to projekt, w którym badam sceniczne współistnienie pantomimy i lalki. Bazą stał się mit o Orfeuszu i Eurydyce „Dusza uwieziona w ciele obumiera”. To nawiązanie do orfickiej filozofii, opowiadającej o dwoistej naturze człowieka, w której ciało jest w odwiecznym konflikcie z wzniosłą duszą. Interesuje mnie stan ducha i stan ciała głównej bohaterki.

„EURYDYKA” to projekt integrujący środowisko uczelniane. Na wspólnym gruncie wymieniają się wrażliwością i doświadczeniami trzy pokolenia. To spektakl performatywny z muzyką na żywo; w większości „nazwany” i „dookreślony”, choć są również momenty improwizowane.

WROSTJA: HISTORIA URZULKI

"Historia Urzulki" na podstawie "Trash story" Magdy Fertacz. Opowieść o starym poniemieckim domu zamieszkałym przez ducha dziewczynki, która rozlicza się z ponurą przeszłością.

Dyplom indywidualny studentki V roku Wydziału Lalkarskiego, Darii Krzyżaniak pod opieką prof. Anny twardowskiej.

Czas trwania: 45 min.